Taahhütname

29 Nisan Global Run Bodrum Yarış Taahhütnamesi

1. Kayıt Formunda Belirttiğim Bilgilerin Şahsıma Ait Olduğunu Onaylıyorum.

1.1. Bilgilerimin doğru olduğunu, hatalı yazmış olduğum bilgilerimi kontrol ederek yanlış verdiğim bilgilerimden doğabilecek her türlü sorumluluğu kabul ediyorum.

1.2. Şahsi bilgilerime tanımlanan çip ve göğüs numaramı koşması için hiç kimseye vermeyeceğimi, vermem halinde yarıştan diskalifiye olabileceğimi ve doğabilecek her türlü sorun ile neden olacağım zararlar bakımından hukuki süreçlerin işletileceğini biliyorum.

2. Yaş Sınırı Bilgilerini Okudum ve Kayıt Formunda Belirttiğim Doğum Tarihi Bilgisinin Doğru Olduğunu Onaylıyorum.

2.1. Doğum tarihi bilgimin hatalı olması Sonuç Listelerinde ve Yaş Gruplarında farklı yaş ile gözükmem ve derece ödülümü alamamam durumunda herhangi bir hak talep edemeyeceğimi biliyorum.

3. Kayıt İptali ve Yarışa Katılamama Durumu İle İlgili Bilgileri Okudum ve Onaylıyorum.

3.1. Organizasyona katılmak için kayıt işlemimi tamamladıktan sonra herhangi bir sebeple organizasyona katılmadığım, katılamadığım takdirde kaydımın ertelenmesini, iptalini, değişikliğini ve ödemiş olduğum kayıt ücretinin iadesi talep edilmeyecek ve iade yapılmayacaktır.

3.2. Başvuru formu doldurulan dönem içerisinde belirtilen kayıt ücreti ödenmediği takdirde, sonraki kayıt ücreti döneminde belirtilen ücret üzerinden ödeme yapılır. Son kayıt tarihi olan olan 28.04.2018 tarihine kadar yapılmamış olan kayıtlara ait başvuru formları sistemden otomatik olarak silinir.

3.3 Organizatör, yarış için belirlenen katılımcısı sayısına ulaşıldığında kayıtları kapatma hakkına sahiptir. Böyle bir durumda ödeme yapmadığım için ve kayıtlar dolduğu için yarışa katılamayacağımı biliyorum.

4. Yarış İptali/Ertelenmesi İle İlgili Bilgileri Okudum ve Onaylıyorum.

4.1. Doğal afetler, terör, halk ayaklanması, ohal, genel yas veya terör riskleri sebebi ile organizatör yarışı iptal edebilir veya tarih, güzergâh değişikliği yapabilir. Katılımcı bu nedenle organizasyonu düzenleyen kurum ve iştirakçilerinden herhangi bir katılım ücreti, konaklama, yol vb. masrafları talebinde bulunamaz.

5. Tıbbi Olarak Yarışa Katılmamda Herhangi Bir Sağlık Sorunum Olmadığını Beyan Ediyor ve Onaylıyorum.

5.1. Yarış öncesinde mutlaka doktor kontrolünden geçerek muayene olmam gerektiğini, solunum yolları ve kalp hastalıkları olanların yarışa katılmamaları gerektiğini, tıbbi olarak yarışa katılmam için hiçbir engelimin olmadığını, bu koşu tamamlayabilmek için gerekli fiziksel yeterliliğe sahip olduğumu, yarışa uykumu almış olarak ve dinlenmiş bir şekilde katılmam gerektiğini, yarış sabahı kahvaltımı erken yaparak, alkollü ve asitli içeceklerden kaçınmam gerektiğini, spor ayakkabımı mutlaka spor çorabı ile giymem gerektiğini, ayak parmaklarıma krem sürmemin faydalı olacağını ve yarış esnasında oluşacak herhangi bir sağlık problemi için yarışı terk ederek, sağlık görevlilerinden yardım istemem gerektiğini biliyor ve onaylıyorum.

6. Yarış Öncesinde, Sırasında ve Sonrasında Başıma Gelebilecek Kazalarda ve Sakatlıklarda Her Türlü Sorumluluğun Şahsıma Ait Olduğunu Kabul Ediyorum.

6.1. Kendi adıma, varislerim, yöneticilerim, şahsi ve hukuki temsilcilerim adına, 2018 yılı, Global Run Bodrum yarışı öncesinde ve sonrasında aktiviteler esnasında başıma gelebilecek herhangi bir yaralanma, hasar veya sakatlık, ölüm durumlarında, organizatörlerin, organizasyonda görevli kişilerin, sponsorların, organizasyon temsilcilerinin sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun şahsıma ait olduğunu beyan ediyorum. Herhangi bir sağlık sorunumda, sağlık kuruluşunda göreceğim tüm tedavi masraflarının tarafımdan karşılanacağını beyan ediyorum.

6.2. Yarış Esnasında Çekilen Fotoğraf ve Videolarımın Yayımlanmasını ve Paylaşımını Onaylıyorum.

6.3. Global Run Bodrum yarışında çekilmiş her türlü fotoğraf, film ve kaydın, reklam dahil tümünün yasal amaçlı kullanımlarını ve bu formla verdiğim kişisel bilgilerimin kampanya, avantaj, ürün, hizmet tanıtımları, reklam ve pazarlama amaçlı muhafaza edilmesini, işbirliği içerisinde olunan kurumlarla paylaşılmasını onaylıyor ve bu sebeple her hangi maddi veya manevi bir hak talebinde bulunmayacağımı taahhüt ediyorum.

7. Bilgilendirme Amaçlı Olarak Tarafıma SMS ve Mail Gönderilmesini Onaylıyorum.

7.1. Aksini belirtmediğim sürece organizasyonu düzenleyen kurum tarafından bilgilendirme amaçlı olarak tarafıma gönderilecek SMS, internet, posta, telefon vb. kanallardan bana erişilmesine izin veriyorum.

8. Global Run Bodrum yarışı için Yarış Kitimi Almam Gerektiğini Biliyorum.

8.1. Global Run Bodrum yarışı için 28-29 Nisan 2018 tarihleri arasında Etkinlik alanında yer alan çadırdan kaydıma ait Yarış Kitimi, TC Kimlik Numaralı Kimliğim ile teslim almam gerektiğini biliyorum.

8.2. Yarış Kitimin Göğüs Numarası, Çip, Çanta ve Tişört’ten oluştuğunu biliyorum.

8.3. Yarış Kitimi Global Run Bodrum yarışını için belirtilen tarihler arasında almadığım takdirde, sonrasında yarış kiti malzemeleri için herhangi bir hak iddia edemeyeceğimi biliyor ve kabul ediyorum.

9. Eşya Çadırları İle İlgili Bilgileri Kabul Ediyorum.

9.1. Yarış öncesinde Eşya çadırlarının nerede konumlanmış olduklarını biliyorum.

9.2. Çantamın ön gözüne, Göğüs Numarası Zarfımın içinden çıkan Çanta Numarasını koymam gerektiğini biliyorum.

9.3. Numaralı çantamı ilgili numara aralığındaki Eşya çadırına yarış başlamadan önce teslim etmem gerektiğini biliyorum.

9.4. Çantamda değerli eşya, para, telefon, cüzdan vb. bulundurmamam gerektiğini, çantamın kaybolması durumunda tüm sorumluluğun şahsıma ait olduğunu biliyorum.

9.5. Eşya çadırları haricinde bir yere ya da vasıtaya çantamı bıraktığım takdirde çantama ulaşamama durumunu yaşayabileceğimi ve bu sebeple organizasyonu düzenleyen kurum ve yetkililerinin herhangi bir sorumluluğu olmadığını biliyorum.

9.6. Yarışı bitirdiğim zaman çantamı teslim ettiğim alandan almam gerektiğini biliyorum.

10. Güvenlik İle İlgili Kurallara Uyacağımı Kabul ve Taahhüt Ediyorum.

10.1. Yarış güvenliği için organizasyonu düzenleyen kurum yetkilileri ve Emniyet yetkililerinin tebliğ edeceği kurallara uyacağımı, yarış günü üst ve çanta aramalarından geçeceğimi, güvenlik açısından tehlikeli görülmem durumunda yarışa katılmama müsaade edilmeyeceğini biliyor ve onaylıyorum.

11. Yarışa Hayvan İle Katılamayacağımı Biliyor ve Onaylıyorum.

11.1. Global Run Bodrum bir koşu organizasyonu olup, bisiklet, motosiklet, paten ya da herhangi bir başka tekerlekli ya da tekerleksiz araçla ve her türlü hayvan ile yarışa katılmak mümkün değildir.

11.2. Katılımcıların, organizasyona uygun spor giysilerle gelmeleri gerekmektedir.

12. Yarışa Afiş, Pankart, Balon vb. Görsel Materyal ile Gelinmemesi Gerektiğini ve Gelinmesi Durumunda Yasal İşlem Başlatılacağını Biliyorum.

12.1. Global Run Bodrum yarışına her hangi bir kategorisine kayıt yaptırmış bütün koşucuların, sponsor firmaların eşantiyon olarak dağıttığı tişört, balon, bayrak vs... gibi görseller dışında herhangi bir markayı, derneği, vakıfı, örgütü, platformu, oluşumu temsil edecek tarzda görselleri, koşu alanına sokmanın ve teşhir etmenin yasak olduğunu, olduğunu biliyor ve kabul ediyorum. Bu tür davranışları tespit edilen şahıslar ve kurumlar hakkında hukuki süreçlerin başlatılarak alacak talebinde bulunulacağını biliyor ve kabul ediyorum.

13. Olası Hatalar ve Değişiklikler

13.1. Yarışı düzenleyen kuruma ait hem görsel, hem de basılı materyalde fiyat veya bilgilendirme özellikleriyle ilgili olası hatalar veya eksiklikler sebebi ile organizatörler ve kurum sorumlu tutulamaz.

13.2.Yazılı ve görsel bilgilendirmelerde paylaşılan bilgilerde haber verilmeksizin revize ve değişiklik yapılabilir.

14. Yarış Sonuçlarında Diskalifiye Olma ve İsmin Gözükmemesi Durumunda Yazılı Olarak Başvuru Yapılması Gerektiğini Biliyor ve Onaylıyorum.

14.1. Yarış sonrasında yayımlanacak olan sonuçlar listesinde ismimin gözükmemesi durumunda yarıştan sonra bir hafta içerisinde e-posta ile yazılı olarak yaris@globalrunbodrum.com adresine yarışta koştuğuma, çip noktalarından eksiksiz geçtiğime ve yarışı belirtilen zaman sınırı içerisinde tamamladığıma dair, varsa görsel dokümanlar ile talebimi yapacağımı ve belirtilen zaman içerisinde yapmadığım talep için de herhangi bir hak iddia edemeyeceğimi biliyor ve kabul ediyorum.

14.2. Yarış parkurunda kurulmuş olan çip noktalarında yer alan çip halılarından geçmediğim takdirde ve internet sitesi www.globalrunbodrum.com adresinde belirtilen diskalifiye kurallarında belirtilen kuralların ihlal edilmesinin diskalifiye sebebi olduğunu biliyor ve kabul ediyorum.

15. Fotoğraf ve/veya Video Görsellerimin Yarışma İle İlgili Platformlarda Yayınlanmasını Onaylıyorum.

15.1. İşbu muvaffakatname uyarınca, Global Run Bodrum kapsamında kullanılmak üzere Organizatör ve/veya ekibi tarafından çekilmiş fotoğraflarımın, videolarımın her türlü yazılı görsel etkinlikte, yurtiçi ve yurtdışında herhangi bir sayı ve süre sınırlaması olmaksızın, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 21. maddesinde yer alan işleme, 22. maddesinde yer alan çoğaltma, 23. maddesinde yer alan yayma, 24. maddesinde yer alan temsil ve 25. maddesinde yer alan işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim mali haklarını dia, baskı, duplike film, internet, CD, DVD, mikrofilm ve benzeri mevcut veya ileride geliştirilebilecek her tür vasıta ile herhangi bir mecra, yer ve sayı sınırlamasına tâbi olmaksızın Fikir ve Sanat Eserleri Kanunun hükümleri çerçevesinde gayrıkabil-i rücu olarak Organizatör tarafından kullanılabileceğini; Yarışma kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerde kullanılacak olan işbu görseller için ne şimdi ne de bundan sonra herhangi bir bedel adı altında ücret ve hak talep etmeyeceğimi; kabul beyan ve taahhüt ederim.<

Yukarıda belirtilen, Global Run Bodrum Koşusu için Kayıt ve Katılım Şartlarını özgür iradem ile okudum ve anladım. Yazım punto ölçülerinin ve yazım dilinin net ve anlaşılır olduğunu, kayıt ve katılım şartlarında yer alan tüm detayları gayri kabili rücu şekilde taahhüt ederek, yarışmaya katılıyorum.Yarışma şartları ile ilgili ihtilaflarda İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır. Bu koşullarda belirlenmeyen diğer hususlarda karar yetkisi, münhasıran Organizatör’ün sorumluluğunda ve yarışma içeriğinin tüm hakları münhasıran Namlı Reklam ve Organizasyon Ltd Şti’ne ait olacaktır.